אחוזי נטישה גבוהים: מהן הסיבות וכיצד להקטינם


שיעור הנטישה (Bounce Rate) הוא אחד המדדים החשובים כדי לנתח את התנועה באתר שלך, מדד זה בודק את איכות הביקור. שיעור העזיבה מבטא אחוז שיעור ביקור בדף אחד של גולש בודד זאת אומרת גולשים שעזבו את האתר שלך מדף הכניסה (דף נחיתה). שיעור עזיבה גבוה מעיד על דפי הכניסה שאינם רלוונטיים לגולש. גורם נוסף לאחוז נטישה הגבוה הינו חוסר בהירות על מה שאתה רוצה מהגולש לעשות ברגע שהם הגיעו לדף.

 הנוסחה המשמשת לחישוב שיעור הנטישה היא:
שיעור נטישה שווה לשיעור מספרם הכולל של הביקורים הצופים רק בדף אחד חלקי מספרם הכולל של הביקורים.

הקטנה של שיעור נטישה גבוה מתחיל בלהבין מה מבלבל את הגולשים ולגרום להם לעזוב. יש להתחיל עם ביטויים אורגני המשמש "כמוצא מקור" זאת אומרת שבמידה ויש חיפוש דרך "תרגום לכל שפה" הגולשים יפנו לצאת מהדף נחיתה היות והאתר לא מדבר על תרגום כתוביות לסרטים לדוגמא או תוכנה לתרגום ממוחשבת אלה לתרגום מקצועי של מסמכים, דוגמה זו מסבירה מדוע חשוב לתכנן כך שגלישה בטוחה תוביל לדף ממוקד בו אתם נותן לגולשים את מה שאתה מבטיח בשאילתת החיפוש ובא לידי ביטוי בדף הנחיתה אליו הם מגיעים

 ניתן למזער את שיעורי נטישה ידי התאמת דפי נחיתה לכל מילת מפתח ואת המודעות שתפעיל לדוגמא מגוגל אדוורדס. דפי הנחיתה צריכים לספק את המידע והשירותים כפי שפורסמו במודעה. על ידי מתן תוכן איכותי ורלוונטי בדפי הנחיתה שלך, אתה יכול להפחית את שיעור הנטישה של האתר שלך ובכך לשפר את ההמרות שלך והמטרות שקבעתם.

אפשרות נוספת הינה שימוש בתוכנה הבודקת היכן נמצא הגולש כאשר הוא נכנס לאתרכם לדוגמא אפליקציית Attention Wizard  , כלי זה מדמה את מעקב עיניים בדף באמצעות אלגוריתם, ויוצר מפת חום של נקודות חמות והשביל בו העין הטיפוסית ישוטטו סביב העמוד. שימוש בכלי זה מספק תובנה באמת מדהימה, כלי זה עוזר לך למצוא רעיונות לשיפור מהיר בדף. ניתן לבצע בדיקות לפריסות דף בו אתה מעוניין, הדף לא צריך להיות "לחיות" באינטרנט, אתה יכול ליצור. jpg של הדף ולבדוק את התוצאות הפוטנציאליות שלו.

דרך נוספת להקטנת אחוז הנטישה הינה הגברת מעורבות בתוך האתר, הכוונה הינה לשתף את הגולש באתר ולא רק בהשארת פרטים, אתרים שמאפשרים להשאיר תגובה או לשחק משחק פשוט אינטרנטי וחינם ישאיר את הגולש באתר, חשוב לשלוח את הגולש לדף פנימי באתר לטובת הפעילות וגם לייצר "משפך זרימה" FUNNEL בגוגל אנליטיקס על מנת שתוכלו לבחון את מידת ההצלחה לפעילות זו.

במיפו טכנולוגיות תוכלו לקבל שרות מקצועי לקידום אתרים אורגני SEO ולהוריד את אחוזי הנטישה כמו גם להבין מהן הסיבות בעקבותיהן אחוזי הנטישה גבוהים ומהם הדרכים להורדתם במסגרת שירות כולל של פיתוח האתר וביצוע אופטמיזציה למבנה האתר ולתכן האתר.