קידום אתרים באמצעות YouTube


קידום אתרים באמצעות וידאו הינו הדבר החם הבא באינטרנט, כאשר רכשה גוגל את YouTube  נפתח אפיק רחב בו ניתן לקדם ולהגיע לקהל יעד רחב וממוקד, היום ערוץ הווידיאו  YouTube משמש כמנוע חיפוש שני או שלישי תלוי בזמנים שונים כאשר לפניו יש את גוגל ופייסבוק. צריך לזכור שגם בפייסבוק מעלים הרבה גולשים תוכן וידאו ישירות מ YouTube. הסטטיסטיקה מדהימה כל דקה מועלים 35 שעות של תוכן וידאו כמו כן הגיל הממוצע של הגולש הינו בין 18-54 גיליים אטרקטיביים במיוחד למפרסמים רבים. 70% מהתנועה ב-YouTube מגיעה מחוץ לארה"ב ורבים מטמיעים סרטונים רבים באתרים פרטיים שלהם, כל סרטון כזה מהווה קישור איכותי לטובת האתר.

קיימים הרבה סיפורי הצלחה על איך עסק מקומי או אדם פרטי עם רעיון הצליחו בזכות סרטון וידאו שעלות הפקתו מינימאלית להגיע לקהל רחב ולהצליח בגדול, הרעיון של "ויראליות" בתחום הוידיאו תופס חזק, כאשר מצליחים לגרום לגולשים להעביר לינקים של הסרטון מאחד לשני ללא התערבות פרסומית ממומנת אך קיימים גם מצבים בהם פרסום או קמפיין במקביל גורמים לסרטון להגיע לקהל יעד גדול. מספר המפרסמים שמשתמשים במודעות פרסום לתצוגה ב-YouTube גדל פי 10 בשנה האחרונה ו 94% של מפרסמים בארה"ב משתמשים בערוץ זה לקידום ושיווק.

גוגל פיתחה אפשרויות פרסום שונות ב YouTube מודעות טקסט שעולות על המסך או קוביות פרסום בתוך דפי מנויים ותיקים. האפשרות לקדם אתר באמצעות פרסומת שעולה על הוידיאו משמשת כיום כאחת מאופציות הקידום שקיימות ומצליחות, חשוב כמובן לאפשר לינקים מרשתות חברתיות, אתר החברה ולתת שם רלוונטי עם תיאור, כותרת ומילות מפתח כך שתוכלו לקבל את מלואו הקידום לסרטון. כדי שכתובת והקישור לאתר שלכם יהיה זמין מאוד ונגיש ללקוח. השתדלו לשים את הקישור (URL link) מעל תיאור הקליפ כך שיהיה ראשון ולא יצטרך לפתוח את ה"מידע נוסף על הקליפ". גוגל רכשה את YouTube  ומאפשרת ניהול דומה באמצעות חיבור למערכת Ad Words,  ע"י גלישה לאתר video targeting tool YouTube בו ניתן לנהל ולראות נתונים סטטיסטיים מלאים.

קידום אורגני בכלל וקידום באמצעות YouTube הינם חלק מהפעולות במיפו טכנולוגיות שמבוצעות לכל אתר שמעוניין בכך, סיפורי הצלחה כמו של מברשת הלשון אותה מברשת שיניים חדשה שבאמצעות סרטון וידאו הגיע למספר לא מבוטל של לקוחות ובעצם החדירה את המוצר לתודעה של הקהל האמריקאי הינו סיפור אחד מיני רבים, ניתן היום באמצעים כלכליים יחסית נמוכים לייצר באזז אמיתי ברשת האינטרנט באמצעות סרטוני וידאו ולקדם את האתר שלכם בצורה מהירה ויעילה לא פחות מאשר כל כלי פרסומי אחר, ולהיפך מסוגל לעשות זאת אפילו טוב יותר.